31 Ocak 2015 Cumartesi

Pusu - Avrupa


avrupa'da hiç bir şey göründüğü gibi olmayabilir. silah, uyuşturucu ticareti, temiz suratlar altında kirli çamaşırlar, ihanet, pusu, psikopat doğanlar, büyük bir suç şebekesi  ve tüm bu ağı ortaya çıkarma niyetli cesur bir kanun adamı. pilot bölüm ile karşınızdayız. karakterleri tanıyalım:
pablo laso - komiser

madrid metro polis şefi. evli ve 2 çocuğu var. disiplini elden bırakmayan bir kişiliğe sahip. işe erkenden gelir ve kahvesini içip dosyalara kafa yorar. iş arkadaşları tarafından saygı duyulan bir isimdir. işkolik olması sebebiyle polis istasyonunda kendisine takılan lakap "karınca pablo". uzun süredir uluslararası bir suç örgütünü açığa çıkarmak için çalışmakta. ancak yetkilerini sıkça aşması sebebiyle başı her an belaya girebilir. disiplinli bir kişiliğe sahip olsa da ufak şakalar yapmayı sever. stajyerleri kahve getir götür işlerinde kullanır ve iyi kahve yapamazlarsa asla iyi bir polis olamayacaklarını söyler. boş zamanlarında bahçe işleri ile uğraşmak en büyük hobisi.gustavo ayon - meksikalı

annesi meksika babası kolombiyalı. meksika'da doğup büyümüş. on iki kardeşten biri. küçük yaştan itibaren hayat onu kaçakçılık yapmaya itmiş. yeraltı dünyasının bütün pisliklerini yaşayarak tecrübe etmiş. kardeşlerinden ikisi silahlı çatışmada gözleri önünde öldükten sonra ailesine daha iyi bir hayat sağlamak için polisle irtibata geçiyor ve iyi paraya ajanlık yapmaya başlıyor. köstebek. muhbir. tehlikenin ortasında. eğer arkadaşları ayon'un kendilerini sattığı öğrenirse 5 dakika beklemez infaz gerçekleşir ve bu sadece gustavo ile sınırlı kalmaz; annesi ve kardeşleri de kurşuna dizilecektir. gustavo'nun amacı bir milyon dolar topladıktan sonra polisin söz verdiği üzere avrupa'da tüm ailesi için yeni pasaportlar, güvende, müreffeh bir yaşam.matt lojeski - kepçe

namıdeğer kepçe kulak matt. psikopat. gülmeyi sevmez. para ve uyuşturucu karşılığı operasyon yapar. bir grup için çalışmaz. kim daha fazla verirse onun işini görür. duygu denen insani özellik bu adamda yok. makine. hiç konuşmaz ama her istihbarat ona gelir, nası geldiğini ise kimse bilmez. bir kurşundan fazlasına gerek duymaz. asla panik yapmaz. namaz kılmaz, oruç tutmaz.


boban marjanovic- duygusal dev


koca bob. onu gören bir daha görmek istemiyor. annesi onu ilk gördüğünde konuşma yetisini kaybetmiş, boban 6 aylıkken de intihar etmiş. babası annesinin ölümüne sebep olmakla suçlamış boban'ı hayat boyu. okulda kimse onunla arkadaş olmamış. diğer öğrenci velilerin talebiyle okuldan atılmış. gençliğinde gece kulüplerinde bodyguard'lık yaparak hayata tutunmayı başarmış. heybeti herkesi korkutuyor ama aslında oldukça duygusal bir adam. ilk başlarda kimsenin ona normal insan muamelesi yapmamasının acısını yaşasa da sonrasında bu duruma alışır ve lehine kullanmaya karar verir. yeraltı dünyasında yer bulması uzun sürmez. bu karanlık dünyada hiç adam öldürmemiş olmasına rağmen herkes o'nun hakkında efsaneler anlatmaktadır. tek eliyle kafa tası kırdığı, kurbanın dişlerini iki parmakla alet kullanmadan kökünden söktüğü söylentileri duygusal boban'ı dokunulmaz bir adam haline getirmeye yetmiştir.alessandro gentile - çapkın italyan

mafyanın başkentinde doğmuş bir isim. henüz yaşı genç. racona yeteri kadar sadık olmadığı için büyükleri tarafından uyarılıyor ama bu uyarılar bi kulağından girip diğer kulağından çıkıyor. arkası sağlam. koruyanı çok. para sıkıntısı yok, şımarık bir hayat yaşıyor. ailenin en küçük erkeği olduğu için bu şımarıklıklar bi şekilde sineye çekiliyor. yüksek hız yapmayı seviyor. bu sebepten iki kişinin hayatını aldı ama ailesi devletle olan bağını kullanarak sümen altı etti. kadınlara zaafı var, kolay kandırılabiliyor. ailesinin düşmanları tarafından yanına ajan kadınlar gönderiliyor. şimdilik hayatını yaşamakla meşgul ama bu şekilde devam ederse çok geç olabilir.

david moss- bob marley moss

varoşlarda büyüyen bir adam. henüz 10 yaşındayken yedi arkadaş "7s" isminde bir çete kuruyorlar. mahallenin bilgisayar oyunu oynayan beyaz gençlerinin korkulu rüyası oluyorlar kısa zamanda. haraç toplama ve hırsızlık konusunda uzmanlar. birbirlerine ettikleri bağlılık yemini asla bozmamaya yemin eden 7s asıl kuvvetini bu dayanışmadan alıyor. büyüdükçe işler de büyüyor. büyük uyuşturucu kartellerinin ellerindeki malları çaldıkları için baş belası yediler olarak da nam salmış durumdalar. david moss yeminine çok sadık ama ya bir arkadaşları ekibin geri kalanına ihanet ederse?

nemanja bjelica -  damat

piyasanın presentabl çocuğu. dünyanın iq'su en yüksek 100 adamından biri olduğu iddiaları mevcut. en iyi okullarından en yüksek derecelerle mezun olmuş. üst düzey br şirkette erken yaşta ceo olma şerefine erişmiş durumda. altın çocuk imajı sebebiyle kimse onun kirli işler çevirdiğini aklının ucundan geçirmiyor ancak kara para aklama, silah ticareti gibi bir çok karanlık işin merkezindeki isim. damat alınacak adam profilinin arkasında ileri seviyede bir gangster'ın eline su dökemeyeceği kabiliyetleri var. düzenli spor yapıyor ve en büyük hobisi poligonda vakit geçirmek. ve evet, hedefi hep 12'den vuruyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder