31 Mart 2015 Salı

Pusu. Avrupa. S01E01 HDTV x264 LOL ettv

pilot bölümün sonra daha çok merak edilsin diye ara verdiğimiz ama hiç mi hiç merak edilmeyen euroleague pusu'nun ilk bölümüyle nihayet karşınızdayız. pilot bölüm ve karakterlerin tanıtımı için:

http://sanlispurs.blogspot.com.tr/2015/01/european-criminals.html


***

kasvetli bir akşam. yağmur yağsa kasvet dinecek ama sanki sırf ferdinando gentile rahat edemesin diye dönüp dolaşan bulutlar tek damla bırakmadan milano'nun tepesinde dolanıyor. gençliğinde tüm avrupa'ya korku salan gentile soyadı unutulmaya yüz mü tutacak? bu soru üstüne bir kadeh, bir kadeh daha. sonu yok, bütün gece böyle geçecek. yağmur da yağmıyor. derken kapı sesi. gelen kişi üzerine çok eğildiği ama o güne kadar bir türlü racona ayak uyduramayan oğlu alessandro. tek umudu. oğul gentile'nin baba çok içiyorsun itirazları, baba gentile'nin asıl içine dert olan şeyi oğluna söyleyememesi. derken oğul gentile bir müjdem var der: "baba büyük bir iş bağladık, yeniden bu soyadı layık olduğu noktaya gelecek. hovardalıkları bir kenara bıraktım artık. artık yeni bir alessandro gentile var. sadece avrupa değil tüm dünya duyacak bu soyismi. birkaç güne istanbul'a gidiyorum"
***

gustavo ayon'un telefonu çalmaktadır. hiç sırası değil halbuki. hay aksi lanet olsun diye küfürü basıyor gustavo. arayan komiser pablo laso. kısa kesmesi lazım, birazdan emanetlerin teslimi yapılacak ve karşılığında yüklü miktar para alınacak. polisle irtibata geçtiği öğrenilirse başına gelecekler pek iyi şeyler değil. şüphelendiren adımlarla bulunduğu yerden telefonu açmak üzere uzaklaşıyor lakin bu durumun pek hoş karşılanmayağının farkında. komiser laso'ya son durumu bildirip telefonu kapattıktan sonra kafasında bir sertlik... namlunun ucu soğukluğunu en sert şekilde hissettirmekte...

***


sabahın 6'sı. yeraltı dünyasında pek çok adamın yeni uykuya daldığı bu saatlerde nemanja bjelica çoktan kalkmış, sporunu yapmış, duşunu almış, kahvaltısını yapmış, takım elbiseyi üstüne çekmiş vaziyette. son zamanlarda işler nemanja için çok iyi gidiyor ve bu disiplini bırakmaya hiç niyeti yok. tekstil maskesi altında italya ile kurduğu bağ ile çok büyük bir meblağ parayı aklamak üzere. kendisi de bu işten epey cebe indirecek ve bundan sonraki işlerde en çok başvurulan isim olacak. hataya yer yok. en ufak bir açık büyük problemlere yol açabilir. ancak nemanja bjelica her şeyi en ince ayrıntısa kadar planlamış durumda. şirketin kapısından elinde donut'la girerken telefonda annesinin "sana kız buldum bi buluş istersen" ısrarlarına "off anne" diyerek karşılık veren birinden kim şüphelenir ki zaten.

***

gelecek bölüm: duygusal dev boban marjanovic'in yükselişi. david moss'un bir anda kendini çok büyük olayların ortasında bulması ve duygudan yoksun matt lojeski'nin vukuatları. Pusu Avrupa'da.
1 yorum:

  1. Devamını bekliyoruz artık deko başkan, çok zaman oldu :((

    YanıtlaSil